IaC

Infrastructure as Code (IaC) bir kullanıcının temel altyapı hakkında herhangi bir bilgi sahibi olmadan bir uygulamayı başlatabileceği bir iş akışı olarak tanımlanabilir. Bir sunucuyu başlatmak, ağı ve depolamayı almak için yapılması gereken tüm adımlar, bir yapılandırma dosyasında önceden tanımlanmıştır. Faydalar çok, daha hızlı devreye alma, daha iyi güvenlik ve daha az manuel hata ile daha yüksek geliştirme oranı olabilir.

Lynos'un IaC ve otomasyon danışmanları, benzersiz gereksinimlerinize göre uyarlanmış en yeni araçlarla oluşturulmuş bir ortam sağlayabilir. Derin yetkinliğimiz ve deneyimimiz, müşterilerimizin özellikle daha büyük veya daha karmaşık ortamlarda IaC'nin faydalarını anlamalarına yardımcı olur. Lynos, başlangıçtan itibaren mimari ve tasarım, uygulama, eğitim ve devir ile avantajlı bir şekilde destekleyebilir.

Infrastructure as Code ile, yapılandırma dosyaları aracılığıyla kullanılan bir BT ortamına sahip olursunuz. Bir uygulamayı başlatmak, ağ, sunucu veya depolama gibi altyapınız hakkında şeffaflık veya bilgi gerektirmez. Bir geliştirici veya uygulama sahibi, bu yapılandırma dosyaları aracılığıyla uygulamaları kendi başlarına test edebilir ve başlatabilir.

With Infrastructure as Code you can thus abstract away the underlying infrastructure, reduce the time for commissioning, minimize manual mistakes, manage versions and track who did what and at the same time reduce their costs.